Medyatiklik, Demokrasi, Şair Eşref

İnsanlarımız bir garip. Aklıbaşında şeyler söylerseniz dinleyen çıkmıyor. Bir meşhur ve medyatik hanımın bu yaz giyeceği mayoyu öğrenmek için herkes görsel ve boyalı medyanın önünde kuyruğa giriyor.

Saçmalık ve abartma hatta yalan, doğru okuyucu topluyorsa alın size bir demet.

Herkese hayırlı olsun.

TÜRKİYE’nin resmi makam aracının toplamı 125.000 iken, Almanya’nın 11.000 bin, Japonya’nın 10.000 ve Fransa’nın ise 9.000 resmi makam aracı vardır. 3 ülkenin toplam resmi makam aracı 30.000 tanedir. Türkiye’de ise, 125.000 resmi makam aracı vardır.
Türkiye’nin resmi makam uçaklarını ve helikopterlerini sayarsak, Almanya, Japonya ve Fransa hayretler içinde kalırlar. Bu demek oluyor ki, Almanya, Japonya ve Fransa’nın 3-4 katı daha fazla zengin bir Türkiyemiz varmış demektir. İşte bu da AKP iktidarının başarısı ve gururudur.
Türkiye’de iktidar ve yandaşlarında görülmemiş bir saltanat yaşanıyor, öbür tarafta 21 milyon insan açlık sınırının altında yaşıyor.

vakt-i, istibdatta söz söylemek memnu idi;
ağlatırtırdı ağzını açsan hükümet ananı!
devr-i hürriyetdeyiz şimdi, değişti kaide.
söyletirler evvela, sonra öperler(!) ananı!
şair Eşref

“Demokrasi saçmalıktır çünkü bilinçsiz halk iyi insanları iktidara getirebileceği gibi, çıkarları doğrultusunda halkın zihniyetini deformasyona uğratıp ülkeyi çöküşe sürükleyebilecek olanları da iktidara getirebilir.”

– müşteri numaranızı giriniz- şifrenizi giriniz- eğer şu işlemi yapacaksanız buna, bu işlemi yapacaksanız buna basınız…- hatalı giriş yaptınız.- üstüste hatalı giriş yaptınız.- birden çok hata yaptığınız için işleminiz gerçekleştirilememiştir.

‘hayatları boyunca sadece bir kez seven insanlar gerizekalıdır. onlara sorarsanız bunu sadakatleri ve doğrulukları ile izah ederler. bana kalırsa, tembellikleri ve hayalgücü yoksunluklarındandır..”