Osmanlının Gelini, Sneider

 

Ülke olarak bir yabancı hayranlığımız vardır ki sormayın gitsin

Daha benim çocukluğumda bir Tophanede Amerikan Pazarı vardı, ki bazı bloglarımda yer vermiştim, bütün gençlerin alamasa da mala baktığı dükkanlar idi.

Daha sonra 1960 ve sonrası işgücüne ihtiyaç duyan Almanya,  önce İtalya, İspanya, Portekiz ve Yunanistan gibi ülkelere kapılarını açmış ve en son olarak ülke insanımıza göç imkanını tanımıştır.

1973 yılında yaşanan Petrol Krizi sonrası Almanyanın göçmenlere kapılarını kapatmasına rağmen vatandaşlarımız Almanlarla yapılan anlaşmalı evlilik, kaçak veya ilticai sebeplerle , bir yolunu bularak, Almanyaya gelmeye devam etmişlerdir.

Almanyaya giden ilk işçi kafilemiz ile birlikte saygın medyamız hemen mikserlik görevine başlamış  gidenlerin sanki hepsi vasıflı işçi imiş gibi ” Almanyada işçilerimize çöpçülük yaptırıyorlar, kenef temizletiyorlar” gibi yayınlarla sürece renk vermişlerdir.

Zaten basınımız ben bildim bileli ya yalaka ya her şeyi bilen insanlardan kurulu olup ortak davranışı ise mikserliktir.sneijder

İlk defa yıllık izne çıkıp ülkemize gelen  vatandaşlarımızı kafalarında yeşil tüylü şapkalarla simgeleyen değerli basınımız, orada bir Almanla evlenip eşi ile birlikte ülkemize gelenlerin  eşlerini  kafası  örtülü yer sofrasında yemek yerken  ve kayınvalidesinin elini öperken çarşaf çarşaf resimler ile   gazetelerine yansıtmışlardır.

Tabii bu duruma Yeşilçamımız da kayıtsız kalmamış ve sürüyle gurbetçi filmi çekilmiştir.

O günden bu güne  ne yabancılar ülkemizden geçmiştir

Osmanlının gelininden tutun, Fransız futbolculara kadar

Değerli bir yabancı  esmer futbolcumuz elini şortunun içine bir soktu herkes mest oldu

Uzun bir zamandır ülkemizden ekmek yiyor

İyi ki sadece maçta  elini şortunun içine soktu mazaallah daha ileri gitseydi Türk vatandaşlığına geçirip yazlık bir yöremizde Belediye başkanı da yapardık.

Reklamlarda ise bir başka yabancı hayranlığı

Wesley Sneijder bir özel buzlu çayımızı içiyor serinliyor

Aynı reklamı bir yerli futbolcumuz  da yapabilir

O da topu kaleye vurur ve içiyorum ferahlıyorum  diyecek kadar Türkçeye sahip ama olmaz

Aile hayatının da çok özel olması  ve muhakkak gazetelerin magazin sayfalarında yer alması lazım

Alın size bomba gibi bir haber

Galatasaray’ın yıldızı Wesley Sneijder’ın ilk evliliğinden Jessey adında 7 yaşında bir oğlu var.Hollanda’da yaşayan Jessey tatil için İstanbul’a geldi.

Sneijder’ın eşi Yolanthe “Kendi oğlum gibi seviyorum” dediği Jessey’yi geçtiğimiz günlerde alışverişe çıkardı, hayvanat bahçesine götürdü. Hatta birlikte bisiklet gezintisi yaptılar. Küçük Jessey’nin mutluluğu gözlerinden okunuyordu.

Tabii okunacak

Babası paraları götürüyor

Değerli iş adamlarımız böyle devam ediniz

Saygılar