Hakkımda

 

Emin Kemal ÖZERBu güne kadar bloglarımı takip ederek beni onurlandıran siz değerli dostlarıma kendimi daha iyi ifade etmek üzere yaşam çizgilerimden ana başlık olarak bilgi vermek isterim.

Uzun seneler önce Beylerbeyinde doğdum. Yaşıma gelmeden Üsküdar’a taşınmışız. Ben kendimi Üsküdarlı sayarım. Doğduğum ev Boğaziçi Köprüsünün çevreyollarına kurban edilmiş.

İlkokulu Üsküdar’da Halil Rüştü’de Orta öğretimimi Alman Lisesinde okudum. Gerek çok başarılı olmamam gerekse bu okulda özellikle Matematik ve Fen dersleri Almanca okutulduğu için Bütün Üniversitelerin tek imtihanla öğrenci alacağı lafının çıkması benim ve bir çok arkadaşımın Türk okullarına geçmesine sebep oldu. Tahsil hayatıma Haydarpaşa Lisesinde devam ettim. 

Haydarpaşa Basketbol Takımı

Bu arada Kadıköy’e taşınınca uzun boyum ve kollarım nedeni ile dayımın arkadaşları tarafından Fenerbahçe Kulübüne getirildim. Galatasaray takımını tutuyordum ancak o dönemlerde çok sis olması ve vapurların çalışmamasının yanı sıra karşıya gidecek paranın da aileme yük olacağını da düşünerek Fenerbahçede oynamaya başladım. Nasıl bir aile yapımız olduğunu bilmeniz için yazıyorum. Babam Beşiktaşlı idi annem Fenerlidir.

Bir yandan okudum diğer yandan spor yaptım. Ülkemin Yıldız, Genç A Milli takımlarının formasını taşıdım. Liseden sonra Merkezi sistemle İ.Ü İktisat Fakültesine kayıt oldum.

Nilüfer Özer - Emin Kemal ÖZER 1971

Üniversiteyi bitirdiğim zaman nişanlı idim. 3 yıl askere almayacağız diyen Askerlik Şubem nedeniyle evlendim, 3 ay sonra askere çağırdılar. Askerliği evli 1 çocuklu olarak sürdürdüm.

Askerlik dönüşü çalıştığım şirkete geri döndüm. Aynı şirkette 28 yıl çalışıp emekli oldum. Tam yaşayacağız derken eşim melun bir hastalığın pençesine düştü bunun dışında 2 yaşında torun bakmaya da başladım. Bu konuları anlatılmaz yaşanır diye geçiyorum.

Eşimi 3 yıl evvel kaybettim. Torun 11 yaşına geldi. Boşluk neyle doldurulabilir diye düşünüyordum. Küçük oğlumun teşviki ile yazmaya başladım. Önce spor yazdım. Ancak gördüm ki bu konuyu çok yazan var ve hepside taraf. Siyaset yazayım dedim. Orasıda taraf. Ben tarafsız olarak yazmak istiyordum.

Böylece bu güne geldim

Adımın içinden bazı harfleri kullanarak kendime MİNKEOS adını koydum ve bu siteyi kurdum.
Felsefecileri çok kullandığıma gelirsek. Felsefe ile herkesin zannettiği gibi fazla ilgim yok. Ancak şunu gördüm ki bugün yaşadığınız herşey binlerce sene evvel yaşanmış ve o günkü filozofların söylediklerinin üstüne bir taş konamamış. Emin olun bazen günde 3-4 blog yazıp stokluyorum bazen hiçbir şey yazamıyorum.

Ben yazılarımda bu değerli insanlardan alıntılar yapıyorum ve istiyorum ki insanlarda bu isimleri daha sonra duyduklarında bir kulak dolgunluğu olsun.

Sevgilerimle