Ay Yıldız

Bu günkü yazımda bir iyi bir kötü haber var . Kötü olanı Saint Joseph şampiyon oldu. Gücümüz yetmedi . Bence bunun birinci nedeni oyuncu kalitesi ikicisi ise bizden 2 yaş büyük ve daha deneyimli oyunculara sahip . olması . Gelecek sene diğer okulları dolaşıp takıma uygun oyuncular bulmak çok önemli olacak.

. Birde aklımda Alman Lisesinde sınıf arkadaşım olan Orhan . Önümüzdeki seneden itibaren Merkezi sistemle Üniversitelere yerleştirme yapılmaya başlanacakmış. Orhan’ın da dersleri pek iyi değil . Bizim okula gel hem beraber basketbol oynarız hem de Türkçe öğrenir sınavda başarılı olursun diyeceğim. Konuyu Zeki Hocaya anlattım olur verdi.

İyi haber ise Genç Milli Takım aday kadrosuna seçilmiş ve Bulgaristanda yapılacak turnuva için son 15 kişilik kadroya kalmıştım. Antrenörümüz Cavit Altunay . G.Saray’ ın antrenörü . Takımdan 3 kişi daha elenecek .  Son hafta Cavit Ağbi ” Aranızda sigara içen var mı ” diye sordu. 15 kişinin 9 u sigara içiyor . Kimsede çıt yok ben içiyorum dedim. Ertesi gün takım açıklanacak. Herkes bana başın sağolsuna geliyor.

Ertesi gün takım açıklandı ben kadrodayım. Cavit Ağbi ” Emin benim yanımda kontrollü olarak iznimle içebilir. Başka içen görürsem bindiririm trene yollarım Sirkeci’ye. ” dedi.

Kendisini maalesef dün kaybettik.

Takıma bir örnek kıyafet yapılacak . Ölçüler alındı. Gelecek hafta seyahat öncesi iki gün Çırağan Otelde kampa gireceğiz.

O günlerde Balkan Atletizm şampiyonasını da İstanbul’ da .Atletlerimiz de Çırağan’ da kalıyor.

Yola çıkmadan bir gün önce takım elbiselerimiz geldi. Pek bir sorun yok . Elbiseler öyle böyle oldu. Ama küçük bir sorun var . Firma , bilmem neden , göğüs cebine dikilecek Ay Yıldız ı dikmemiş elbisenin yanında göndermiş. İş atlet ablalarımıza kaldı.

Aycan Abla ( Önel ) takımın duayeni . Gülle , disk , pentatlon her türlü rekor onda. Gül Abla  ( Çiray ) 800 metre rekortmeni. Her ikisi de bizle çok ilgileniyordu.

Hepimiz sıraya girdik onlar ayyıldızlarımızı elle dikti.

Artık hazırız korksun bizden Bulgaristan.