Gül Bahçesi, Gençliğe Hitabe, Minkeos

Dün yolda yürürken önüme Site duvarına asılmış bir bez afiş çıktı. Mahallemizde 3-6 yaş arasındaki çocuklar için ücretsiz bir Çocuk Kulübü açılmış. Tabii ki iktidar yanlısı Belediye tarafından hayata geçirilmiş.Böylece 4+4+4 sistemi ile elegeçirilen çocuk yaşı 5 den 3 e inmiş. Ben  Atatürkçü olarak ülkesine sevgi ile bağlı tüm vatandaşlarımızı internetten 1933 Almanyasını araştırmaya davet ediyorum. Bu gün 3 yaşında ele geçirilen pırlanta gibi yavrularımızın beyin yıkama faaliyetlerinde o günkü Almanya ile inanılmaz benzerlikler bulacaksınız.

Bunun yanısıra 1933 yılında Almanya’da yapılan seçimlerde tamamen demokratik yöntemlerle demokrasinin nasıl ırzına geçildiğini de görme şansınız olacaktır.

Bu gün ülkemizde Atatürkçü düşünce sahibi insanlar dışında hemen hemen herkes ağlamakta ve mağdur olduğunu söylemektedir. Dünya kadar okul açmış ve dünyaya yayılmış hocaefendi en ufak bir fırsatta ağlama konumuna geçmektedir. Son cenaze töreninde çıkarttıkları bayraklarına karşı çıkılmayan ve artık tüm çabalarının realiteye geçtiğini görüp sevinmesi gerekenler hala mağduru oynamaktadırlar.

Sayın başbakan da, salya sümük, eskiden ne kadar sıkıntı çektiklerini durmadan ifade etmektedir. Anlaşıldığı kadarıyla son 10 seneden evvel Türkiyede sadece Atatürkçü düşünce sahibi olanlar gül bahçesinde oturup saz çalmışlar ve kendilerinden başka kimsenin yaşamasına olanak vermemişlerdir.

Gün Atatürk’ün Gençliğe hitabesini tekrar okumak ve anlamak günüdür

Bana bazı dostlarım kızacaklar ama bu gün yapılan miting veye benzeri anma toplantıları zaten aynı düşüncede olanların bir araya gelip kendin çal kendin söyle mantığındaki faaliyetleri olup abesle iştigal etmektir.

Geçen gün küçük bir haber olduğu için belki gözlerden kaçmıştır. Bir CHP üyesi Cuma namazında camiye alınmadı. Bu tehlike yarın tam tersi olarak Cuma’ya gitmeyen veya o saatte işyerini kapatmayan insanlar için baskı uygulanacağının göstergesidir.

Ben arada sırada ve  sağlığımın elverdiği kadar alkol almayı severim.Ve içkiyi deniz kenarlarındaiçmek isterim.  Bu gün bir çok işletmede içki  ruhsatları yenilenmemekte veya dükkan sahipleri korkutularak deniz kenarları ele geçirmeye çalışılmaktadır.

Ben Atatürk’ü sevenlerin yerinde olsam miting veya anma toplantıları yerine, gruplar halinde, çantalarına içki ve leblebi alarak içki yasağı olan restoranlara gidip yanlarındaki içki ve mezeleri çıkarıp orda çok kısa bir süre yiyip içerdim. Bu tip bir protesto diğer kesimi daha fazla rahatsız edecektir.

Son olarak ta Minkeos olarak naçizane bir öneri

Değerli Atatürkçü Müteahhitler, İş Adamları !

İleriyi görün ve uygun görüşlü insanların birlikte oturacağı  yeni siteler inşa edin ve satınalacak kimseler için araştırma yapın ve selektif davranın. diğerleri gibi. Gidiş o gidiştir.