Üç Hediye, Yastık Savaşları,Paulo Coelho

” Hayatın çeşitli güçlüklerine karşı insana üç şey hediye edilmiştir: ümit, uyku ve gülmek.” demiş Kant ‘

Bu günlerde yaşadığımız siyasi ve sosyal sıkıntıları göğüslemek ancak ustanın dediği gibi iyi uyku ve bol ümit ile mümkün olabilir.

Ülkemizin yaşadığı sıkıntılar ve gelecekteki problemler için zerre kadar düşünmeyen ve ilgilenmeyen varlıklı aile çocukları ise baba parası ile gülme ve eğlenmeyi kimseye bırakmıyorlar.

2008 den bu yana her yıl Nisan ayının ilk Cumartesi günü yapılan ” Dünya Yastık Savaşı” bu yıl da renkli görüntülere sahne olmuş. İnternetteki sosyal paylaşım sitelerinden haberleşen onlarca kişi Caddebostan sahilinde bir araya gelmiş. Oradakilerin bazıları birbirlerine yastıkla saldırmış bazıları ise çimlere uzanarak yastık savaşı yapanları izlemeyi tercih etmiş. Geçilen haberde resim de var isteyen bu onlarca gencin kim olduğunu görebilir.

Allahtan bu eğlenceye iştirak edenler Türk (Türkiyeli değil) insanını temsil etmiyor.

” Doğduğumuz andan ölene kadar hayatımız sürekli bir yolculuktur. manzara değişir, insanlar değişir, ihtiyaçlar değişir; ama tren hep ileri gider. hayat bir trendir, tren istasyonu değil.” diyen Paulo Coelho 

sanki bu tesbitini bu yastıkçılara rağmen yapmış gibi.

Sürekli yolculukta değişecek manzarayı, değişen ihtiyaçlar nedeni ile ileri giden treni sadece ben değil siz, sizler ve bütün Türkler ve kendini Türk hissedenler hayatları olarak hissediyor, buna inanıyorum.

Bilmem katılırmısınız.