Vites Kolunda Tesbih

 

” Hep konumuz insan diyoruz ama insanı özümsemek de zor zanaat.

Bana hak vereceksiniz, çocuklarını çok iyi tanıdığını zanneden anne babalar bile bir gün çocuklarının kendilerine gösterdiği tepkiyi görünce şaşırır kalır ve düştükleri duruma hayretle bakarlar.

Hele evliliklerde bu durum ayan beyan ortaya çıkar.

Birlikte olan insanlar, özellikle evlenecek olanlar, birbirlerine olanı değil olması gerekeni göstermekte pek mahirlerdir.

Çok hamarat ve çalışkan olduğu sanılan nice gelin nikahtan sonra kıçını kaldırıp mutfağa gitmeye üşenir ama hiç bir diziyi kaçırmaz.

Buna mukabil tam bir efendi görünümlü , ailesine bağlı olacağı sanılan nice damatları da kahvede kağıttan,  meyhanede bardaktan ayırmak çok zor olur.

Ben bu nedenle evlenmeye karar verenlerin  , naçizane , müstakbel eşlerine değil onun anne ve babasına bakmalarını öneririm.

Damacana gibi annesi olan gelinlerin  şimdi  çok zarif endamlı olsalar da ilerde damacana olmasalar bile 5 lt. lik pet şişe haline gelecekleri bu günden bilinmelidir.

Çok açık fikirli olduğunu ifade eden kayınbabaların arabasına bakın. Vites koluna tesbih takıyorsa istikbalde seküler bir hayatın söz konusu olması mümkün değildir. ”

Neye bunları yazdın diye sormayın.

Bilmem

Yarın sağanak geliyormuş , hava mevsim normallerinin altına inecekmiş.

Sonraki günlerde ise karın gelmesi olasıymış ya

Belki de ondandır.