Weekend Home, Kurnalı Hamam, Minkeos

Bu yaza yetişirmi bilmem ama gelecek sene kaçınılmaz.

Konu yılın 12 ayı kullanılabilen veya sadece yazın yararlanılabildiğiniz keyif ağırlıklı 2. evleriniz ve bunların bulunduğu  sitelerdir.

Bu yazıyı okuyanlar yanlış bir kanıya kapılmasın diye bir açıklama yapayım.

Benim ne yazlık ne de kışlık evim var. Oğlum ve torunlarımın yanında kirada oturuyorum. Yani sizin anlayacağınız ” Kendim için bir şey yazıyorsam namerdim ”

Geliriniz elvermiş böyle bir sitede ev almışsınız . Bir kısmınız konutunuza uygun yakınlıkta olan evinizi weekend home mantığı ile bütün yıl kullanıyorsunuz. Özellikle bahar mevsimlerinde balkona veya bahçeye masanızı atıp çoluk çocuk, torun keyifli bir yemek yiyip 2 kadeh bir şey içeceksiniz. Bu durumda hep konu edilen milletimiz ortaya çıkıp rahatsız olursa ne olacak?

Bu gün çıkartılan kanun hep gençleri koruyor diyorlar ama artık çok net olarak erişkinlerin bir içkili restoranın bahçesinde yemek yerken yanında alkol alması imkanı yok. Bunu ben söylemiyorum İktidarbaşı söylüyor.

” İçki içmek isteyen evinde içsin ” diyor.

Ama demeçlere bakarsan hiç öyle içkiyi yasaklamak gibi bir amaçları yokmuş.

Hadi canım sen de

” Herkesin bir ilişkisi var ! sorsan hiç biri sevmiyor .. baksan herkes hamile, sorsan herkes bakire ..! “

Yazın ise bu rahatsızlık site yönetimince uygun görülürse keyif evi olarak aldıkları evi eziyet evi olarak kullanacaklar.

kurnalı hamam

 

Hadi daha da ileri gidelim. Sitenin havuzunda insanlar edep yerleri meydanda kadın erkek birlikte yıkanıyorlar diye şikayet gelirse ne yapılacak? Eskiden olsa ” Kardeşim sen burayı alırken bunu görmedin mi, eğer bu kafada isen lütfen sat evini hadi güle güle” denirdi. Şimdi kaç kişiyi kapsadığı meçhul  “milletim” lafı var ya akan suları bile durduruyor. Sitelerde herhalde referandum yapılmayacak. Ben size olacağını söyleyeyim.

Muhtemelen yüzme havuzlarının etrafı dışardan görülmeyecek şekilde kapatılacak ve çarşı hamamı gibi bir gün erkeklere bir gün kadınlara hizmet verecek.

Bu nedenle ben modern ve çağdaş ailelere bu yıl çok iyi gözlem yapmalarını gerekirse yazlıklarını hemen satmalarını öneririm.Çünkü eğer böyle bir uygulama başlatılırsa çok kişi satıp çıkmak ister fiyatlar düşer.

Trilyonluk evlerin satıldığı yeni sitelere bakın hiçbirinde havuz yok ancak hepsinde 4 veya 6 kurnalı Türk ( Başka bir kelime bulamadım) Hamamı vardır.Bana sorarsanız hamama 1 bilemediniz genç aileler için 2 kurna yeter. Hamamlar miting alanı değildir, çarşı hamamı hiç değildir.

Bence şu an ülkemizin en büyük sorunu bu kaç kişiyi kapsadığı belli olmayan ” Milletimiz öyle istiyor” söylemidir.

Bu günü de yaşlı Minkeos’un kaygı günü olarak ilan ediyorum.

Umarım bundan sonra güldüğümüz günler, ağladıklarımızdan çok olur..

Bu tutturuculuk devam ederse, korkarım Suriye’yi çok hafife alarak yapılan yanlış tesbit ve uygulamanın sonucunda yaşanan olaylardan çok daha fazlası, milletin çağdaş ve modern  diğer yarısı tarafından,  tepki olarak ülkeye yansıyacaktır.

Bence bu gücü pek sınamayın

Üzülürsünüz