Bernard Shaw , Balığın Yemi, Erotic Shop

Dün Kadıköyden otobüsle eve dönüyordum. Aklım karışık, son günlerdeki siyasi olayları düşünüyorum. İyiki hiç politika ile ilgilenmemişim diyorum.

Bu politikacılar mı bizi barış içinde yaşayacağımız bir geleceğe götürecekler.

Aklıma  Bernard Shaw‘ın bir deyişi geldi. Hani bir konuşmasında “Eğer barışı sağlamak istiyorsanız politikacıları öldürün..” demişti ya. Ona hak vermemek mümkün değil.

Politikacılar kötü de diğerleri iyi mi sanki. Bir düşünürün dediği gibi ’ Birlikte yol aldığınızı sandığınız kişiler aslında sadece gidecekleri yere kadar size eşlik eden kişilerdir.”

“Benim yalnızlığım, insanlarla dolu.” diyen Kafka’yı da hatırlamak lazım.

Hele bir de inatçı ve bilgiçlik taslamamız yok mu yeme de yanında yat. İnsanları zorlamamanın gerektiğini bilenler ne güzel özdeyişler yaratmışlar.

“Balığa kendi sevdiğin yemi değil, balığın sevdiği yemi ver..”

söylemek kolay yap yapabilirsen.

Büyümek iyi bir şey mi yoksa hiç büyümemelimi? Özdemir Asaf  ”İnsanın büyüdükçe mi artıyor dertleri; yoksa insan, büyüdükçe mi anlıyor gerçekleri?” diye soruyor ne kadar haklı.

Bu kadar sıkıntıyı nasıl bünyede barındıracağım gülecek hiç bir şeydemi yok diye düşünüyordum ki.otobüs Kadıköy Rıhtımdan Carrefoursa’ya doğru dönerken bir bina dikkatimi çekti. 3. katında” D.İ.S.K ”( Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu ) tabelası vardı. Bir alt katında ise aynı büyüklükte bir ” Erotic Shop.” levhası . İnanmayan gidip bakabilir.

Bina eski, belliki asansörsüz .

Kapıdan girerken nereye gittiğin hususunda faça vermemek için herhalde  ” Sol yumruklar havaya”modunda bir giriş

Dönüşte ise   !!!!

Ben bilmem

Oh be nihayet gülecek bir şey buldum