Bir El Atalım

Bizim gençliğimizde böyle çeşitli markalarda arabalar yoktu. Önce Anadol çıktı mandalar yedi diye espri yapıldı.  Daha sonra Tofaş Grubu 131, Şahin ,Doğan

Sonra Ford

En sonrada Tempraminkeos 2
Ben bir Tempra almıştım
O güne kadar elle açılıp kapanan ve insana kas yaptıran   camlardan sonra bir düğmeye basarak inip çıkan otomatik camları görünce  cennete geldim hissine kapılmıştım
Ama hararet ama akü
Bu iki sıkıntı ilk arabalarda hiç bitmedi
Tofaş Grubu arabalarda hararet sorunu çözmek için  hemen oto elektirikçisine gidilir ve arabalara soğutmayı sağlayacak bir elektrik devresi   ilave edilirdi.
Ancak akü sorunu hep sorun olarak kaldı.
Akşam arabayı kapıda bırakırsınız sabah çalışmaz
O zaman yapacak tek bir şey kalırdı
Yoldan geçenlere
” Bir el atalım arkadaşlar  ”  derdik
Ana muhalefetin sayın Genel Başkanı Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili iki değerlendirme yaptı.
Biri  The Wall Street Journal Türkiye’ye (WSJ)
Diğeri  Hürriyet gazetesine
Bu demeçlerde Ak Parti dışında kalan bütün partilerin yerine konuştu
Önce BDP den başlayalım
” BDP’nin böyle bir destek vereceğini sanmıyorum. BDP’yi biz de zaman zaman eleştiriyoruz ama BDP’nin de yolsuzluklar konusunda duyarlı bir parti olduğuna inanıyorum.”
Buyrun buradan yakın
BDP vereceği kararı ,  Barış Süreci ve sonuçlarının B.M.M de görüşülüp karara bağlanması  , Apo’ nun statüsünün düzeltilmesi ve ev hapsi şekilde bir uygulamaya imkan verilmesi, seçimde kazanılan il ve ilçelere devlet yardımı yapılması gibi konularda kazanacağı hak ve imtiyazlara bağlayacak olup yolsuzluklar umurunda bile değildir.
Diğer partiler ile ilgili olarak ise
”  Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partiler bazında , büyük bir olasılıkla ,  işbirliği  olabilir. Zaten iki turlu bir seçim… İlk turda %51 aşılmadığı zaman ikinci turda ister istemez bu birliktelik kendiliğinden olacaktır
Önce şu noktada bizim bir uzlaşmamız lazım. Siyasi kimliği çok öne çıkmamış, bir partiye olan aidiyeti çok öne.  çıkmamış ama toplumun her kesimini kucaklayan. İyi eğitim almış, yabancı dil bilen dünyayı ve Türkiye dengelerini iyi bilen bir kişi üzerinde uzlaşırsak birinci turda da olabilir tabi.”
Hadi bakalım kolay gelsin
Hem dereyi görmeden paçayı sıvıyacaksın hem kendini onlar adına da konuşmaya yetkili göreceksin.
Ayrıca düşündüğün adayın da vasıflarını belirteceksin.
Bununla da yetinmemiş
Hürriyete verdiği demeçte  ”  Başbakan   aday   olursa, halkın kendisini seçeceğini düşünmüyorum. Bunca şaibeye bulaşmış biri o makama çıkamaz. Halk da bunu söyleyecektir.”  diye halkın ne söyleyeceğini belirtmiş.
Sn. Kılıçdaroğlunun beyefendi kişiliğini biliyorum
Ancak bana sorarsanız şu aşamada bu beyanlar çok talihsiz olmuştur.
Önce konuşup sonra düşünmek tüm insanlar için sorun yaratır , siyasiler için ise çok daha önemlidir
Keşke sadece  deseydi
” Bir el atalım  arkadaşlar “