Cinsel Hayat, Mutluluk Çubuğu, Nasrettin Hoca

nasrettin hoca

Bu gün Pazar ya  bloğun adına bakıp da Minkeos bu günkü gündemini sakıncalı bir konuda belirlemiş diye düşünenler olabilir.

Tamamen haklıdırlar

Bu gün Pazar , içimden biraz da belden aşağı mizah yapmak geçiyor.

Yaşım 70 e çok yakınlaştı. Bu gün yazdıklarımı okuyanlar lütfen aklı bir tarafında  yorumu yapmasınlar

Nedendir bilmem erkeklerde cinsel hayatın 70 de bittiği konusunda toplumda bir algı vardır

En çok kullanılan laf  ” Yaş 70 iş bitmiş ” derler. Aslında insanın ileri yaşlarda yaşadığı güç kaybını anlatan bir özdeyiştir, ancak herkese cinselliği hatırlatır.

Sanki 69 yaşına kadar allah allah yaşanan bir cinsel hayat var bir sene sonra el mağfiş.

Nasrettin Hoca köylülerini evinde ağırlıyormuş , arada da gelen insanların , yaşlandıkça, eskiden yaptıkları işleri yapmakta çok zorlandığını anlatıyormuş.

Misafirlere hizmet etmek için zaman zaman odadan çıkan eşi içeri gelince Hocanın kendinin yaşlı olduğu hususundaki tesbitini duymuş ve hemen

” Boşversene sen Hoca ” demiş ” Biz senin gençliğini de biliriz ”

Tabii nalıncı keseri gibi kendi yaş grubuma hak verir gibi davranmakta istemiyorum.

” Bu güne kadar yaptıklarıma sayılsın” diyenler çok ama gözü hala başka yerlerde olan yaşlılarımız da az değil

Bir gazetenin sosyal dayanışma kısmına gönderilen şu mektuba bakarmısınız.

”  78 yaşında SSK emeklisiyim. Eşim 3 yıl önce vefat etti. Yalnız yaşanmıyor. 37 yaşında güzel bir dul ile evleneceğim. Gençliğimde çok hızlı yaşadım ama şimdi durumum çok farklı. Müstakbel evliliğimin dört dörtlük sürmesi için “mutluluk çubuğu” taktırmam gerekiyor. Bu çubuk kaç liradır ve en önemlisi Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), çubuğun faturasını öder mi?”

Gazetedeki yetkili ” Yani sana ne diyeyim. Ülkenin bu kadar sorununu anladığım kadarı ile pek seni ırgalamıyor. Senin derdin şu an gündeme bile alınmaz ” demiyor.

Cevap şöyle

”  Halk arasında “mutluluk çubuğu” diye adlandırılan olaya “penil protezi” deniliyor. Bunun parasını, SGK karşılıyor. Toplam maliyeti 8-12 bin lira. Aradaki fark takılacak protezin çeşidine göre değişiyor. Uzmanlar, doğal durumuna yakın olanı yani şişirilebilir olanı tavsiye ediyorlar. Bunun da biri “manuel” diğeri “otomatik” olmak üzere iki tipi varmış. Tercih size ait. SGK ikisinin de faturasını ödüyor. Size mutluluklar diliyorum..”

Bence ülkeyi tek başına yöneten. en az 3 çocuk yapın , gaza basın , normal doğum yapın  diyen Kadın Doğum Uzmanı’ mızın bu konuda henüz bilgisi yok.

Bilgisi olsa , çocuk yapamayacak çiftlere verilen 8-12 bin lirayı muhakkak kaldırırdı.

Kimbilir belki önümüzdeki hafta bir kararname yayınlarlar

Seks yaşı geçmiş ancak nefsi geçmemişlere de eski hatıralarını paylaşmak düşer.