Evlilikler, Akıllı Olmak, Frank Patrick Herbert

Bu Cumartesi gününü evliliklere ayırdım , yarınki yazımı da çapkınlara ayıracağım.

Bu gün uzun yazacağım yarın daha uzun.

Evli çiftler bu yazımı eş seçimi için okusunlar. Her iki cinse de özellikle uzun yıllar birlikte olmayı düşünüyorlarsa yardımcı olmak istiyorum.

Verecek olduğum örnekler hayvanlar dünyasından olacak . Tabii ki amacım aşağılama değil. Bu bloğumu okuyan çiftler  davranışlarına özen gösterecekler, buna kalpten eminim.

Önce vermek istediğim örnek hayvanları sıralıyayım.

Zürafa, Salyangoz, Devekuşu ve Köpekbalığı

Evin içinde patronluğunu kimseye vermeyen vıdı vıdıyı sevmeyenler  için eş seçerken arayışta olanlara zürafa biçilmiş kaftandır. ÇünküZürafanın ses telleri yoktur.Böyle rahatlık dostlar başına.Alırsın zürafa gibi bir eş ömür boyu mutluluk.

Eğer çok sesten hoşlanmayan, başını dinlemek isteyen kişiler varsa salyangoz gibi biri ile evlenebilirsiniz. Malüm bir salyangoz üç sene boyunca uyuyabilir.Bu satırlarda siyasi bir cinas aramayın. Ülkemin uyuyan insanlarına gönderme yapmıyorum.

Karşısındakinden anlayış bekleyenler için ise devekuşu gibi biri ile evlenmek iyidir. Bildiğiniz gibi bir devekuşunun gözü beyninden büyüktür. Akılsızca konuşmalar yaparsa gözlerine bakarsınız.

Uzun bir yaşam ve evlilik sürdürmek isteyenler için ise tercih köpekbalığı görünümündekilerdir. Köpekbalıklarının kansere karşı bağışıklığı vardır. Bu denli önemli bir hastalığın ortadan kalkması yaşamın daha uzun sürmesi ihtimalini arttırmaktadır. Hele bir de uygun eş seçmişseniz, değmeyin keyfinize.

Buraya kadar yazdıklarım tabiiki tahmin ettiğiniz gibi şakaydı.

Size uzun evlilikler için tek bir tavsiyede bulunmak istiyorum. Ne olur az konuşun.

Çünkü “Sürekli akıllı olmak sıkıcıdır, ”ağzını kapalı tutup aptal görünmek, ağzını açıp tüm şüpheleri ortadan kaldırmaktan iyidir.”

Evliliğin başlarında insan neler neler umud eder.

“Umutlar balık olsaydı hepimiz ağ atardık” diyor
Frank Patrick Herbert (8 Ekim 1920 – 11 Şubat 1986),A.B.D li yazar.

Şaka ağırlıklı bu günkü tatil bloğumuzu gene bir şaka ile bitirelim.

Her şeyin iyi gittiği bazı anlar vardır; hiç korkmayın, gelir geçerler..