Hayatın Anlamı, Züğürtün Tesellisi,Oliver Wendell Holmes

Bu gün Cumartesi, siyaset dışı blog yazmak bakalım nasıl olacak . Sadece siyaseti  değil hiç bir şeyi sorgulamadan lay lay lom yazmak iyi bir şey mi ? Okuyucular Minkeos hastalandı mı diyecekler acaba.

Çünkü  ” Bir insan hayatın anlamını ve değerini sorgulayamaya başladığı anda o hastadır”    diyor Freud.

Bu gün de boş verelim hayatı . İnsan yaşamı inişli çıkışlı. Ben size hayatta başarılı olacak bazı ip uçlarını vereyim. Ben uygulayamadım bari siz yapın.

Değerli okurlar her ne  durumda olursanız olun moralinizi yüksek tutun. Kendinize uygun bir hedef seçin, yürüyün gidin

Pablo Picasso parasızlık çektiği gençlik günlerinde yaptığı resimleri yakarak ısınırmış. İster inan ister inanma.

” Bu dünyada ne olduğumuz değil, hangi yönde gittiğimizdir önemli olan” demiş 19. yüzyılda yaşamış  ABD  li hekim yazar Oliver Wendell Holmes.

Ben size gündelik hayatın eğlenceli işlerinden birini yapmanızı tavsiye  ederim. Mesela Moda ile uğraşabilirsiniz. Sürekli ve değişken bir konudur.

” Moda öyle dayanılmaz bir çirkinliktir ki her altı ayda bir değiştirmeniz gerekir. “ diyor Oscar Wilde eğer ona inanırsanız bu meslekte iş de bitmez para da.


Biraz da dik kafalı olmakta da çok büyük fayda vardır.

”,Çevrelerine uymak icin kendilerini yontanlar, tükenip giderler.”
diyor R. Hull

Bunların dışında hayatta başarılı olmak istiyorsanız menfaat sağlayacağınız bir kesimi seçmeli ve bol yalakalık yapmalısınız. Bence züğürtün tesellisi olacağınıza zenginin malı olun.

Bu seçtiğiniz kesimin, eğer Bertrand Russel doğru tesbit etmişse,  eğitimli kişilerden olmasının büyük faydası vardır. Çünkü o

” İnsanlar bilgisiz doğar, eğitilerek aptal olurlar.” diyor.

başarılı olmak isteyen insanlara duyurulur.