Mahabharata, Patriotlar, Charles Bukowski

Kıyamet bitti diye bazıları seviniyor ancak gerçek kıyamet devam ediyor. Dünyanın her tarafında savaşlar sürüyor. Açlık, sefalet özellikle Afrikada diz boyunu geçmiş bele kadar gelmiş. Küresel ısınma nedeni ile seller her tarafta kol geziyor. O kasırga gidiyor bu fırtına geliyor. O süper güçler dediğimiz ülkeler bile tabiat şartları karşısında çaresiz kalıyor.

Ülkemizde ise durum daha da karışık. Bütün yazılarımızda söylüyorum dünya uzaydan gelenler ve onların günümüzdeki işbirlikçileri tarafından idare ediliyor diye.Bana inanmayanlar Hindistan´ın ulusal destanı Mahabharatayı İnternetten araştırsınlar. 850 yılında çinliler ölümsüzlük iksirini ararken  barutu buldular ancak sodyum ve potasyum nitratı nereden büldülar. O günkü teknoloji ile nitrat elde etmeleri mümkün değildi.

Ben bizim yöneticilerin çok üst rütbede olduklarını düşünmüyorum. Bence onlar uzaydan gelen ler ile işbirliği yapanlarla işbirliği yapanlarla…………… yapanların maşaları. Görev çok önceden kendilerine tebliğ edilmiş ve kuruluş tüzüklerinde 3 defa dan fazla görev alamazlar diye yazdırılmış. Asıl Ağbilerinden aldıkları talimatlara bu güne kadar harfiyen uymuşlar ve bu son dönemde de uymaya devam ediyorlar. Ancak serde Türklük var ya , bir de kendi menfaatlerine uygun bir çıkış rolü arıyorlar. Ben biraz da başkan olayım diye arayış ve yalvarış içindeler. Ancak ağbilerinden izin almadan yaptıkları bu davranışları nedeniyle başlarına iş almalarından korkarım. Onlara 3 dönem görev verilmiş. Bu acımasız oyunun yeni aktörleri şimdiden eğitilmiş beklemektedirler. Edindiğiniz mal ve mülkler ile bundan sonraki yaşamınızda hepinize mutluluklar dilerim. Ancak Allahın sopası yok derler. Büyüklerimizin lafı ile ” İki gün yatak üçüncü gün toprak” herkese pek nasip olmuyor. Çok ah alanlardan çok çeken de oluyor.

Ağbilerimiz bizi savaşa sokmayı planlıyorlarsa işimiz zor. Patriotları da verdiler. Kendin güreşeceğine başkasını güreştir üstün başın toz olmasın.

Savaşa yaşlılar karar verir, ölenler ise hep çocuklar ve gençler olur.

Gelecek parlak  gibi nutukları artık kimse yemiyor. Benjamin Franklin ‘’ Bir bugün iki yarına bedeldir diyor.”

Bence gün moralini yüksek tutma günüdür.  Daha hiç bir şey için asla geç değildir.” kaybettim sandıkların, kurtulduklarındır belki.”

Bu özdeyişi ben söyledim diye ,hadi canım sende, demeyin. 1994 te ölen Amerikalı Yazar Charles Bukowski söylemiş.