Ücretsiz Umumi Vasıtalar, Akil Adamlar, Kamu Spotları

Bu gün hava açtı . Zaten 3 cemre de düşmüştü. Bahar geldi.

Buradan başbakana açık uyarımdır. Lütfen bize verdiğin sözü tut.

Hani 65 yaşın üstünde olan bizler umumi vasıtalara ücretsiz binecektik.

Gündem değişti, öncelikler şekil değiştirdi. Hakan Fidan için 1 günde yapılan meclis çalışması bizler için tabiiki yapılamaz. Alt Komisyon , Orta Komisyon , Üst Komisyon derken yaz gelir. Meclis tatile girer. Daha sonra gene önemli yeni konular. Havalar soğur ondan sonra zaten sağlık nedenleri ile biz dışarı çıkamayız. Bu arada yaş nedeniyle oluşan vefatlara veya hastalıklar nedeni ile özürlülere eklenen yeni insanlara hiç değinmiyorum.

Ancak er veya geç çıkacak çünkü önümüzde seçimler var.

Tabii iktidara da hak vermek lazım. Bu gün oluşan siyasi duruma bakıyorum da hakikaten işleri zor.

Yeni çözüm süreci denilen iş başlarını nasıl ağrıtıyordur kimbilir. Siz şak şak medyaya pek itibar etmeyin. İmralının ayrı istekleri var, Kandilin ayrı. İsrail de özür diledim tripi ile işlere yeniden elini sokmuş A.B.D ise ayağını. Güya Akil Adamlardan bir grup kuracaklarmış duyda inanma. Biz milli fubol takımını seç deseler mutabakat sağlayamayacak bir milletiz.

Mecliste konuları görüşmek istemiyorlar. Kendi tabirleri ile milletimize gerektiği zamanda bilgi verilecek ama o zaman, işler kapalı kapılar ardında bağlandıktan sonra gelecek bu çok açık.

Ancak onları haklı göremeyeceğim konular da var. Bu kadar işlerinin arasında artık devlet memuru hanımlar işlerinde turbanla çalışmaya başladılar. Bir çok ilde baskı ile içki ruhsatı olan işletmelerde içki içilmesini önlemeye çalışıyorlar. Açık mekanlarda içki ve sigara içilmesin diye bir taraflarını yırtıyorlar.

Kamu spotlarında katil tipli bir adamı çıkartıyorlar özlü bir Türkçe ile ’ 45 senedir içiyorum.Kaynım bıraktı, baldızım bıraktı torunum bile öpmemi istemiyordu, şimdi Mis dede diyor’ diye güya sağlığımızı düşünüyorlar.

Ama o arada 3 çocuk yapın 5 çocuk yapın diye zürriyetimize müdahale etmekten de vazgeçmiyorlar. Demek belden aşağı haklarımız Anayasal Hak değilmiş. Bilirsiniz kendileri anayasal haklara pek duyarlıdırlar.

Ben alkol almayı dostlar ve aile içinde huzur ve keyfi tamamlayan  bir unsur olarak düşünenlerden olduğum için biraz sağlık bir az da  tamamen duygusal nedenlerle bırakmıştım.

50 sene içtiğim sigarayı ise kamu spotlarının etkisi ile değil, bu gün yaş günü olan  çok değer verdiğim bir arkadaşımın bir cümlesi ile 2 sene evvel bıraktım. Kendisinin yaş gününü  kutlar ve yaşamının gönlünce devam etmesini içtenlikle dilerim.

Umumi vasıtalara ücretsiz binmem için illa iktidarın uygulamaları nedeniyle sıra bekleyeceksem

Ben binmekten vazgeçiyorum.

Alsınlar atlarını …… ……