Fenerbahçe Araç Olmamalı

İnsan bütün ömrü boyunca bence 2 şeyi çok ister

1- Toplum içinde sevilen, sayılan, değer verilen insan olmak

2- Bu vasıfları kullanabilmek için yeterli derecede zengin ve varlıklı olmak

Aslında normal hayatta önce 2. sonra 1. madde yaşanır.

İnsan önce o veya bu şekilde zengin olur, sonra sıra para gücü ile varlık sahibi olmaya gelir. Daha sonra varlığından dolayı kendisine yaklaşan ve kendisini pohpohlayan kişilere inanmaya başlar ve asıl tehlikenin tam içine düşer.

Benim FB de faal sporcu olduğum dönemlerde başkan Sn. Faruk Ilgaz dı. Kendisi İstanbul Belediye Başkanı idi. Can Bartu basketbolu bırakmış sadece futbol oynuyordu.Basketbol takımı haftada sadece 2 idman yapardı. Ben takımın en küçüğü ve tek öğrencisi idim. Gerisi iş hayatlarında ya müdür ya patrondu . Sadece Erdal Abi ( Poyrazoğlu) Diş Hekimliği fakültesinde asistandı.Bir de Tuğrul ( Kutadgubilik) Abi Koç Holdingte Hukukçu olarak çalışıyordu.

Faruk Ilgaz gibi önemli ve değerli bir insanın başkanlığında çalışan bir İdare Heyetinin beni şaşırtan durumu her seçimde belirli bazı grupların bu seçimlerde etkin olması ve herkesin gruplaşması idi.Başkan adayları bu gruplar tarafından yönetiliyordu.Bu durum bu gün ifade etmeyi düşündüğüm konu ile doğrudan ilgili olduğu için kısaca değinmek zorunda kaldım.

Kısaca ifade ettiğim bu konu FB gündeminden hiç düşmemiş ancak şekil değiştirmiştir.Söylemek istediğim şey kısaca şudur. FB çok güzel meyvalı bir ağaçtır ve herkes kendi çıkarı için bu ağaçtan bir şey almaya uğraşmakta ve ömür boyu almak istemektedir.Kimdir bunlar

1- FB yi yönetmek isteyenler

2- FB yi sadece ve sürekli olarak kendisinin yönetmesini arzulayanlar.

3- FB de hareketli günlerin devam etmesinden dolayı tiraj ve reklam gelirleri artan ve ellerini ovuşturan medya

4- Bence  sıkıntının önemli sebebi olan, çoğunluğu  kültür ve sportif açısından birikimleri tartışmalı, benim yaşıma yakın sadece birbirlerine bağırıp orada olmayanlara hakaret eden  ve canlı yayınlarda seyirciyi geren gazeteci ve eski sporculardır.

Son zamanlarda 4 büyüklerin oynadığı maçlarda aldığı sonuçlara dikkatinizi çekerim.Bütün takımlar kötü sonuçlar aldılar. GS Avrupada 2 maçını kaybetti. Türkiyede Orduya 2-0 yenildi. FB Avrupada berabere kaldı. KP ye 2-0 yenildi.GS ye yapılan eleştirilerle FBye yapılanları lütfen bir karşılaştırın.

Ben son olarak bu günkü Almanyada oynanacak maç ile ilgili kişisel maç tahminimi vermek istiyorum. Bu gün maç bana göre ilk devre sonunda oluşacak sonuca göre neticelendirilecektir. Ya ilk devreyi FB 2-0 mağlup bitirecek, maç sonu 5-6 gol olacaktır, veya devre ve maç berabere bitecektir. Söylemek istediğim maç sonucu ne olursa olsun, yukarda yazdığım nedenlerle menfaat gurupları her şekilde olayı kaşıyacak ve menfaatleri için değerli kulübümüzün vefakar taraftarlarını sıkıntıya sokacaktır.