Aman Dikkat

Ana Muhalefet partilerinin ortak adayı Ekmel Bey bu gün siyasi partileri ziyaret ederek çalışmalarını başlatıyor.

Kendisine başarı diliyorum.

Ona randevu vermeyen iktidar partisi ise amaçladığı din eksenli bir cumhuriyet oluşumuna adım adım ilerliyor.

Bir yandan Somadaki madencilerin durumunun  iyileştirilmesi için  verilen kanun teklifinin içine  görevlerinden alınan kamu yöneticilerinin göreve yeniden gelme imkanını 2 yıl  ortadan kaldıran taslakla yargının önünü kesen ve kendilerinin istediği kimselerle çalışma imkanını sağlayan ortamı sağlayan uygulamanın yanı sıra dün Öğretmen okullarının kapatılmasını hedefleyen uygulama ile çocuklarımızın geleceğinin amaç ve düşünceleri doğrultusunda belirlenmesi  uygulamasında son aşamaya geçilmiştir.

Daha önce kapatılan düz liselerden sonra bu, özellikle yatılı olarak hizmet veren Öğretmen okullarının da kapatılması sonucu artık ülkede sadece İmam Hatip okullarında eğitim almak mümkün olacaktır.

Zurnanın zırt  deliğine gelmek üzereyiz.

Cumhurbaşkanlığı seçimi ile ilgili olarak hem Ekmel Beye hem de Muhalefet partilerine , bence önemli olan, bir tespitimi aktarmak istiyorum.

Ekmel Beyin mütevazi  ve sakin görünümü , kibar duruşu kendisine bu çalışmalarda önemli ölçüde zarar verebilir. Seçmen onun bu duruşunu eziklik olarak algılayabilir. Kendinden emin ve kararlı bir duruşa geçmesi çok önemlidir.

Hele medyayı çok iyi kullanan iktidar partisinin kendisine randevu vermemesini çok anlamlı buluyorum.

Bence başbakanın adaylığını açıklamasından sonra bir randevu verilecek ve dükkan benim duruşu ile poz veren başbakanın yanında sanki dükkanda  kiracı  görünümlü bir muhalefet adayı çok sıkıntı verebilir. El sıkışırken çekilecek bir resim bütün seçim çalışmalarını etkiliyebilir.

Aman dikkat

Benden söylemesi