Anlık Mutluluk, Ömürlük Hüzün,Semiha Yankı

Şimdi Eurovizyon’ a katılmıyoruz ama ben Semiha Yankı ile katıldığımız ilk yarışma şarkısını pek beğenmiştim. Şarkının beni en çok etkileyen sözleri ise ” Sevmek bir ömür sürer, sevişmek bir dakika ” dizeleri idi.

Bu dizeler hem bir dakikalık zevkler uğruna kendilerini telef eden insanları , hem de ister beraber olsun ister ayrılsın sevgiyi hep yüreğinde taşıyanları anlattığı için beni fevkalade etkilemişti.

Seneler geçti ve ilerleyen yaşlar ile birlikte ömür boyu sürenin bir dakikalıktan çok daha önemli olduğunu düşünmeye başlamışken , Fransızca bir şarkının içeriği aklıma geldi ve içime bir kurt düştü ( bu deyimi bir reklamdan aldım).

O şarkıda yanlış anlamadıysam “Aşkın mutluluğu anlıktır, hüznü bir ömür sürer!” deniyordu.

Hadi buyrun bakalım. İki şarkıyı mix edersen ” Sevişmek mutluluktur sevmek ise hüzün” gibi bir anlam çıkıyor. Acaba öyle mi . Kim haklı. Bu konuda düşüncesi olan bana yazsın desem adım gibi eminim içim dışım mesaj olur.

Tabii bu kadar yetmez tesbitimizin zorluk derecesini arttıralım bu konuyu evli olan çiftler için ayrı diğerleri için ayrı değerlendirelim desem iş daha da sarpa saracak.

Evlilikler için evlilik karşıtlarının çok sık kullandığı birr espri vardır.

“Eşlerden biri mutlu diğeri mutsuzsa ona evlilik denmez. 
bir birlikteliğe evlilik denmesi için iki tarafın da mutsuz olması gerekir..”

Ben fırsat buldukça hep söylerim, burcum İkizler’dir. Çok ilginç bir burçtur. Ben bir şeyi anlatırken, mesela Karaköye gitmek üzere yola çıkarım kendimi Pendik’te bulurum. Yahu burada ne işim var demem hemen kıvırtır buradan deniz otobüsü ile geçmek çok güzel olur diye bir palavra atarım.

Bir de yaşım icabı bir şeyi yazarken zaman zaman kopukluklar yaşarım. Mesela Minkeos olarak alışveriş merkezi otoparkları için çok ilginç bir tesbitim vardır. ” Eğer aracınızla alışveriş merkezine geldi iseniz ve çıkarken aracınızı hangi harf ve no lu park yerine koyduğunuzu  unutursanız sakın üzülmeyin,  sorun ben buraya arabamla mı geldim diye kendinize sormanız halinde başlar.”

Ben mutlu mutsuz evliliklerden otoparka nasıl geldiğimi bulamadım. Bu ikisini birleştirecek bir çözüm de aklıma gelmiyor.

Artık iş siz okuyuculara kaldı. Gönlünüzdeki evliliği, beraberliği bloğuma ekleyin herkes için kendi gönlünce bir son olsun.