İnsan Sevgisi, Milletimiz,Cesare Pavese

Artık içim çok rahat dostlar

bizim neslin sıkıntılarını değerli iktidar yüklendi.

halbuki biz nesillerdir atalarımızdan öğrendiğimiz gibi yaşıyorduk.

Onlar kısıtlı imkanlarının içinde olmayan paraları ile bizi kolejlerde okutup lisan öğrenmemiz için, yabancı ülkeleri ve insanlarını tanımamız için ne güçlüklerle savaştılar.

Biz de onlara mahcup olmamak için kendi çocuklarımızı elimizden geldiğince  yetiştirmeye çalıştık. İnsan sevgisini ,yaşadıkları dünyaya katkı yapmalarını , yaşadıkları dünyaya  layık insanlar olmalarını amaçladık.Ne kadar yanlış şeyler yapmışız.

cesare pavese

 

Allahtan bizi yöneten iyi niyetli iktidarımız var. İnsanların özel hayatlarına hiç karışmadan , tamamen iyi niyetten bizlere yardımcı oluyorlar.

Önce beraber yaşayanlara  3 çocuk yapın diye uyarıda bulundular. Ne evli ne de işlerinin  olup olmadığı pek umurlarında değil. Biz çocuğu gelirimize uygun olarak yapardık oysa.

Bir de gene insanımızın sağlığı için kürtaj yaptırmayın normal doğurun dediler. Biz böyle bir uyarıyı ayıptır diye değil gelinimize kendi çocuklarımıza söyleyemezdik.

Sonra 4+4+4 eğitim sistemi getirildi. Milletimiz öyle istiyormuş. Çocuklar 5 yaşında eğitime başlayacaklar ve 4. sınıfın sonunda hür iradeleri ile ne okuyacaklarına karar vereceklermiş.İmam Hatip Liselerini seçmeyenler ise 3 tane seçmeli ders okumak zorundalarmış. Bu seçimi 2 si İslami olan 4 branş içinden seçeceklermiş.

Bu arada 4-5 yaşındaki çocuklar bülbül gibi mistik şakıyıp hediye olarak tablet veya bilgisayar alıyorlar.

Bir de şu sigara ve alkol var ya hay olmaz olsaydı.

Hani kaynımgil bıraktı, eltim bıraktı ” diye restoran ve lokantalarda belki de 2 kadeh içki eşliğinde yenen keyifli bir yemeği zehir etmek için kişiyi masadan kaldırıp sokaklarda şeref turu yaptıran yasaklar.

Bir de şimdi alkole hücum başlatıldı.

“Biz Türkiye’de alkolü yasaklamıyoruz.

Bir devlet gençliğini, insanını, tabii ki kötü alışkanlıklardan koruyacak.

Biz ufacık çocukların gece gündüz içip kafa kıyak dolaşmasını istemiyoruz.

diyerek gençliği mahveden bu  illetleri de gene milletinizin isteği paralelinde çözdüler de rahat ettik.

Çocuklarımız gündüz uyur gece gezer sistemi ile yaşadığı için , gene onların sağlığını düşünerek, gece 10 sabah 06 arası içki satışı yasaklandı da artık rahat bir uyku uyumamız sağlandı.

Ancak önümüzdeki yıldan itibaren özellikle uzun yıllardır laik insanların yetiştiği ve insan sevgisinin ön planda olduğu semtler ve namlı okulları seçilerek İmam Hatip Lisesi yapılacağı hususunda duyumlar almaktayız.

Ne yaparsanız yapın yeni gündemler yaratmanız, cevaplandırmayıp sorumluluğundan kaçtığınız konuların üstünü örtmenize imkan vermeyecektir.

Hangileri olduğunu  siz iyi bilirsiniz. Cesare Pavese“ye kulak verin.

” Gene de bir iştir  beklemek. bekleyecek bir şeyi olmamaktır korkunç olan.”

Biz bekleriz