Sosyal Paylaşım Siteleri, Fyodor Dostoyevski

 

Bu günkü yazıma bir kaç gün evvelki bir haberi sizlere aktararak girmek istiyorum.

Bu haberi geçtikten sonra ne yazacağımı vallahi ben de bilmiyorum.
Hadi bakalım hayırlısı

fyador-mıhaylovıc-dostoyevskı

ABD’nin Florida eyaletinde yaşayan Derek Medina isimli adam 2012 yılında evlendiği 26 yaşındaki eşi Jennifer Alfonso’yu evlerinin mutfağında öldürdükten sonra fotoğrafını Facebook’ta paylaştı. Dehşet verici fotoğraf Medina’nın sayfası kapatılana kadar sosyal paylaşım sitesinde beş saat kaldı ve bu süre içinde tam 170 kez paylaşıldı.

Arama yapılan evde polis Alfonso’nun 10 yaşındaki kızını buldu.

Adam ” Karım beni yumrukluyordu. Buna daha fazla dayanamadım ve ne yaptıysam yaptım. Umarım beni anlarsınız”  diye açıklama yapmış.

Facebook yaptığı açıklamada söz konusu mesajlardan haberdar olduktan sonra polisle iletişime geçtiklerini ve Medina’nın hesabını kapattıklarını söyledi. Sayfası kapatılan 32 yaşındaki Medina için Facebook’ta hayran sayfaları açıldı.

Bilmiyorum adama siz de hayran oldunuz mu?

Benim A.B.D ye yerleşmiş bir kuzenim var. Artık o Amerikalı. Benden 3 ay büyüktür ve Amerikalıların yaptığı her şeyi yaparak ülkemizi orada hakkıyla temsil etmiş ve bizi hiç utandırmamıştır.

Gençken ülkemize gelirken viski getirir ve birlikte içerdik. Daha sonra her Amerikalı gibi evlendi çocuk yaptı boşandı sonra tekrar evlendi çocuk yaptı boşanmadı.

Gene her Amerikalı gibi big big yağlı şeyleri yedi kalp damarlarının bazısını değiştirdiler . Ondan sonra sağlığına çok dikkat etmeye başladı.

Habere konu olan kişilerin de aile hayatı tipik bir A.B.D yapısı.

Kadının daha önceden bir ilişkisi var ( evlilik o kadar önemli değil) ve çocuğu ile beraber yaşıyor. 26 yaşında ve 10 yaşında kızı olduğunu düşünürsek en fazla 15 yaşında karşı cins ile ilişki kurmuş veya kurmaya zorlanmış.

Belki biraz problemli.

Medina isimli adamın açıklamasına bakarmısınız?

” Karım beni yumrukluyordu daha fazla dayanamadım” demiş.

Dayanamıyorson çık git terket evi , sırtında yumurta küfesi yok.

İyiki onu dışarda erkekler yumruklamamış her taraf kan içinde kalacakmış.

Çünkü yumruklanmaya dayanamıyor

“Zaman zaman insanın acımasızlığı ‘vahşi’ sözcüğüyle ifade edilir ama bu, vahşi hayvanlara yapılan korkunç bir haksızlık ve hakarettir. vahşi hayvan hiçbir zaman bir insan kadar acımasız olamaz.”    diyor Fyodor Dostoyevski.

Eğer bir kadın ülkemizde bir erkeği yumruklasaydı diye bir cümle kuramıyorum.

Çünkü bizde yumruklayan, döven hatta öldüren, çok az istisnalar dışında, hep erkek oluyor.

Özellikle eğitim seviyeleri düşük insanların ülkemizde her konuda olduğu gibi bu konuda da söyleyecek şeyleri olduğuna eminim. Hemen doğruyu bulurlar.

Rahmetli anneannem gazetede böyle bir haber çıkınca ” Bakalım kabahat ölende mi öldürende mi? ”  derdi.

Sınavda hiç bir şey bilmeyenlerle her şeyi bilenler rahattır, geriye kalanlar heyecanlanır..

Ancak sosyal medyadaki tepkilere bakıyorum da Amerikalılar bize göre daha uçuk diye düşünüyorum.

Karısını öldürdükten sonra sosyal paylaşım sitesinde 5 saat kalıp 170 defa tıklanan Medina’ nın sayfası Facebook tarafından kapatıldıktan sonra bu katil ile ilgili bir çok hayran sayfası açılmış.

Allah herkese akıl fikir versin.